Podporte nás >
Domov - O nás - Bezpečný ženský dom

Bezpečný ženský dom

Bezpečný ženský dom vytvára priestor pre plnohodnotný život bez násilia. Zabezpečuje ochranu a bezpečie, posilnenie a spoločenskú ochranu. Je to priestor pre matky s deťmi a ženy – obete všetkých foriem domáceho násilia.

Poskytuje sociálne služby zahrňujúce ubytovanie, krízovú pomoc a systém komplexných podporných služieb smerujúcich k psychickému zastabilizovaniu, prekonanie tráum a bariér z domáceho násilia vrátane pomoci pri uplatňovaní práv a právom chránených záujmov. Je to priestor, kde je možné s dôverou hovoriť o svojej skúsenosti. Zároveň podporuje zvnútorňovanie sa so svojimi právami a nárokmi, rozhodovanie sa o ďalšom postupe v ústretovom prostredí, kde sa s každým zaobchádza s rešpektom a citlivo pri zachovaní dôstojnosti.

Bezpečný ženský dom funguje v nepretržitom non-stop režime a je určený na čas potrebný pre krízovu intervenciu.

Súčasťou je aj krízová linka 0905 511 512.

Bezpečný ženský dom vznikol vďaka grantu Nórskeho kráľovstva prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu a spolufinancovaniu zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky a z týchto zdrojov bol prvé roky aj financovaný. Od mája 2017 sú hlavným zdrojom financovania peniaze z rezervy Úradu vlády SR. Ďalšími zdrojmi pre pokrytie nákladov sú príspevky od súkromných a firemných darcov.


Krízová linka – 0905 511 512
bzd (at) centrumslniecko.sk