Podporte nás >
Domov - Pomôžte nám robiť svet detí krajším

Pomôžte nám robiť svet detí krajším

23. mája 2023

Centrum Slniečko, n.o. pomáha týraným, sexuálne zneužívaným deťom a obetiam domáceho násilia už viac, ako 23 rokov. Naša práca je postavená na ucelenom komplexe služieb pomoci. Je pre nás dôležité, aby všetky nami poskytované služby boli na čo najvyššej profesionálnej úrovni a práve preto sa snažíme zabezpečiť ich stabilné financovanie z rôznych zdrojov. Veľmi dôležitým zdrojom financií, ktorý nám umožňuje byť inovatívnymi a kreatívnymi pri práci s obeťami je finančná podpora od podporovateľov súkromných i firemných. Na Slovensku pôsobí celá rada skvelých organizácií, ktoré si rovnako, ako tá naša zaslúžia podporu a pomoc. Ak sme Vás oslovili a rozhodli ste sa podporiť Centrum Slniečko, radi by sme Vám predstavili niekoľko možností:

FINANČNÁ PODPORA

Počas celého roka nás môžete podporovať pravidelne, či jednorázovo:

Vaša pravidelná mesačná, hoc aj malá 2 €, 5 €,…, podpora, nám pomáha aktivity a činnosti plánovať. Pomáha nám byť stabilnými a namiesto neustáleho napätia, ako to bude s financiami pre pokračovanie rozbehnutého, otvára priestor pre nastavovanie a realizovanie dlhodobých projektov pre deti a ženy v našich zariadeniach. Už vašich 20 € dokáže zabezpečiť pravidelnú hodinu odbornej terapie pre týrané/zneužívané dieťa, či balíček základných potravín pre maminu s dieťaťom.

Buďte našou oporou a staňte sa našim pravidelným podporovateľom!

VÝBER Z NAŠICH PRODUKTOV

Alebo si môžete vybrať z rôznych foriem poďakovania za svoj jednorázový príspevok:

VENOVANIE 1 – 3 % ZO ZAPLATENEJ DANE

Obdobie podávania daňového priznania dáva možnosť venovať 1 %, 2 % alebo 3 % z Vami zaplatenej dane. Prvý termín bol do 31. 3. 2023 pre SZČO a firmy (pre odložené daňové podania podľa dátumu podania) a do 30. 4. 2023 pre zamestnancov. Pri odložených daňových priznaniach je to do 30. 6. 2023 alebo 30. 9. 2023.

Každý, aj malý pravidelný mesačný príspevok nám dáva priestor plánovať aktivity a budovať lepší svet detí krok za krokom.

MATERIÁLNA PODPORA

V prípade záujmu darovať materiálne veci, kontaktujte darujem (at) centrumslniecko.sk

MATERIÁLNE DARY JE MOŽNÉ PRIJAŤ LEN PO PREDCHÁDZAJÚCEJ DOHODE!

CHARITATÍVNA REKLAMA

Je určená pre firmy a podnikateľov, ktorí chcú spojiť spoju podporu neziskových projektov, so znížením základu dane. Od 1. 1. 2018 sú príjmy neziskových organizácií z takejto reklamy (v úhrne až do 20 000 Eur ročne) oslobodené od dane, pričom objednávatelia reklamy (podnikatelia) si môžu všetky výdavky na charitatívnu reklamu v plnej výške uplatniť vo svojich nákladoch. Neziskové organizácie môžu príjmy z charitatívnej reklamy použiť len na verejnoprospešný účel presne vymedzený zákonom. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na info(at)centrumslniecko.sk.

PONUKA PARTNERSTVA

Partnerstvá v našej práci zohrávajú dôležitú úlohu. Vďaka partnerom a podporovateľom zvládame mnohé prekážky ľahšie. Ak máte záujem byť našim partnerom, či podporovateľom, neváhajte nás kontaktovať na info(at)centrumslniecko.sk. Radi Vám predstavíme možnosti spolupráce.


Prehľad našich aktivít a našej činnosti nájdete vo Výročných správach » TU

Vďaka vám robíme svet detí krajším!