Podporte nás >
Domov - Podcast: STRATENÉ #5 Silvia

Podcast: STRATENÉ #5 Silvia

9. novembra 2023

Piata epizóda podcastu je príbehom Silvie. Vždy mala submisívnejšiu povahu, čo násilníci vedia vycítiť a zneužiť. Keď sa ocitla v existenčnej kríze s ročnou dcérkou, podala si inzerát a tak sa zoznámila s Martinom.

Martin nepracoval a ani to nemal v pláne. Jedného dňa prišiel k Silvii a už neodišiel. Začali sa roky fyzických, verbálnych a sexuálnych útokov a neustáleho ponižovania. 

Výsledkom bola posttraumatická stresová porucha obete a narušený vzťah s vlastnou dcérou. Hoci bol Martin právoplatne odsúdený, odsedel si pomerne krátku dobu a onedlho sa prisťahoval opäť do Silviinej blízkosti. Aj o súdnych zlyhaniach bude v epizóde hovoriť psychologička Hana Ševčíková. Vypočujte si, ako to celé so Silviou dopadlo v piatej epizóde podcastového seriálu STRATENÉ, ktorý nahovorila Kristína Svarinská.

Sedemdielny podcast STRATENÉ vám prináša reálne príbehy skutočných žien s ťažkým osudom, no šťastným koncom. Môžete ich počúvať vďaka neziskovej organizácii Centrum Slniečko, ktorá už takmer 25 rokov pomáha obetiam domáceho násilia.

Zapnite si odber podcastu Bez modrín a žiadna nová epizóda vám neunikne. Pokiaľ sa vám naša práca páči, pridajte hodnotenie a odporučte epizódy aj svojim priateľom aj známym. Aj vďaka vám sa dôležité myšlienky dostanú ďalej. Spoločne tak vytvoríme citlivejší a ohľaduplnejší svet.

Podcast Bez modrín nájdete na YouTube kanáli Centra Slniečko, n.o. a podcastových platformách  Spotify – Google – Apple – Anchor – Breaker – RadioPublic – PocketCasts.

Príbehy žien v podcastoch majú šťastný koniec, pretože sa im dostalo pomoci. Tá je tu pre všetkých, ktorí ju potrebujú. Stačí navštíviť www.bezmodrin.sk, alebo kedykoľvek zavolať na bezplatnú Národnú linku pre ženy zažívajúce násilie 0800 212 212.

„Podporené Nórskom prostredníctvom Nórskych grantov.
Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky“

„Spoločným úsilím k zelenej, konkurencieschopnej a inkluzívnej Európe“

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov
na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk, alebo FB profil.