Podporte nás >
Domov - Podcast: STRATENÉ #4 Marcela

Podcast: STRATENÉ #4 Marcela

1. novembra 2023

Zo štvrtej epizódy vám pravdepodobne bude behať mráz po chrbte. Je príbehom Marcely a jej troch detí, ktoré 8 rokov žili v neuveriteľne krutých podmienkach. Marcelin muž bol zo začiatku vzťahu prívetivý, no práve jeho kladný vzťah k alkoholu bol spúšťačom hrozných atakov.

Keď Marcela čakala ich druhé dieťa, začal ju fyzicky, slovne a sexuálne napádať, väčšinou pod vplyvom alkoholu. Tieto útoky sa neustále zhoršovali, až sa stali štandardným fungovaním v ich rodine. Každý víkend boli deti svedkami všetkého, čo sa u nich dialo: znásilnenia, bitky, urážky… Marcele ani nedával peniaze a keď im nestačilo, čo im sám nakúpil, mali jednoducho smolu. Toto správanie sa podpísalo aj na vzťahu detí s mamou. Marcela im nevedela dávať hranice, keď boli svedkami toho všetkého. Paradoxne až najmladší syn zachránil Marcele život a sebe aj svojim súrodencom budúcnosť.

Táto epizóda je naozaj drsná, ale aj z takejto situácie sa dá napokon vymaniť. Vypočujete si pohľad odborníčky, psychologičky Hany Ševčíkovej na príčiny praktík tyranov a vyvráti aj mýtus, že „za všetko môže alkohol“.

Sedemdielny podcast STRATENÉ vám prináša reálne príbehy skutočných žien s ťažkým osudom, no šťastným koncom. Môžete ich počúvať vďaka neziskovej organizácii Centrum Slniečko, ktorá už takmer 25 rokov pomáha obetiam domáceho násilia.

Zapnite si odber podcastu Bez modrín a žiadna nová epizóda vám neunikne. Pokiaľ sa vám naša práca páči, pridajte hodnotenie a odporučte epizódy aj svojim priateľom aj známym. Aj vďaka vám sa dôležité myšlienky dostanú ďalej. Spoločne tak vytvoríme citlivejší a ohľaduplnejší svet.

Podcast Bez modrín nájdete na YouTube kanáli Centra Slniečko, n.o. a podcastových platformách  Spotify – Google – Apple – Anchor – Breaker – RadioPublic – PocketCasts.

Príbehy žien v podcastoch majú šťastný koniec, pretože sa im dostalo pomoci. Tá je tu pre všetkých, ktorí ju potrebujú. Stačí navštíviť www.bezmodrin.sk, alebo kedykoľvek zavolať na bezplatnú Národnú linku pre ženy zažívajúce násilie 0800 212 212.

„Podporené Nórskom prostredníctvom Nórskych grantov.
Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky“

„Spoločným úsilím k zelenej, konkurencieschopnej a inkluzívnej Európe“

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov
na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk, alebo FB profil.