Podporte nás >
Domov - O nás - Prebiehajúce projekty - Obnova detskej izby 2.

Obnova detskej izby 2.

Projekt: “Obnova detskej izby 2.”

Opis projektu:

Deti k nám prichádzajú z prostredia, v ktorom zažívali násilie, strach a obavy. V našom zariadení sa im snažíme vytvoriť bezpečné a podnetné prostredie. Udržiavanie atmosféry bezpečia si vyžaduje nielen neustále úsilie nášho tímu, no zároveň aj požiadavky na materiálne zabezpečenie. Aj napriek maximálnej snahe o udržiavanie sa nábytok v zariadení opotrebováva, čo si vyžaduje priebežnú obnovu. Prostredníctvom podpory z projektu obnovíme kompletne jednu detskú izbu pre tri deti a spoločenskú miestnosť pre všetky deti doplníme gaučom.

Cieľ projektu:

Detstvo by malo byť krásnym a bezstarostným časom objavovania sveta. No deti, ktoré sú k nám umiestňované nemali šancu ho takým zažiť. Súčasťou každého detského sveta, sú aj detské izby s nábytkom, ktorý už v našom zariadení nie je tým najpodnetnejším. Dištančné vzdelávanie i dlhšia karanténa začiatkom roka, keď aj počasie nedovoľovalo tráviť čas aspoň na dvore, ale uzatvorení v zariadení, nemalou mierou prispeli k jeho nadmernému opotrebovaniu. Vďaka podpore Nadácie Volkswagen sa nám podarilo minulý rok obnoviť jedu detskú izbu a zabezpečiť gauč do spoločenskej miesnosti. Z tohtoročnej projektovej podpory plánujeme kompletnú obnovu ďalšej detskej izby, čím  našim deťom vytvoríme príjemný priestor na každodenné aktivity, zážitky a všetky detské hry, ktoré sú dôležité pre zdravý vývin každého dieťaťa.

Cieľovou skupinou sú deti sexuálne zneužívané a týrané deti vo veku od 3 do 13,99 rokov. Do starostlivosti CpDaR sú deti prijímané na základe rozhodnutia súdu o nariadení neodkladného opatrenia alebo o uložení výchovného opatrenia. Sú to deti, ktoré si zažili násilie od najbližších, tých, ktorí ich mali chrániť a byť pre ne oporou. Mnohé z nich až potom, ako sú k nám umiestnené a prejdú krízovou intervenciou dokážu pokojne vyspať, bez strachu rozprávať, umyť sa, najesť, či len tak sa bezstarostne hrať, či leňošiť.

Plánované aktivity:

Centrum Slniečko, n.o. pomáha obetiam násilia viac ako 20 rokov a aj keď by bolo povzbudzujúce vedieť, že našu pomoc potrebuje stále menej detských obetí, žiaľ, opak je pravdou a tak je zrejmé, že nás čakajú ďalšie roky pôsobenia. Pre zabezpečenie čo najdlhšej životnosti budeme vyberať určite odolnejší nábytok, aby si ho užili deti, ktoré k nám prídu počas ďalších rokov. A čo je asi najdôležitejšie, je to, že naše deti vedieme k uvedomovaniu si hodnôt nadobudnutých i darovaných vecí a učíme ich, že starostlivosti o prostredie okolo je dôležitá.

Z podpory nový nábytok do jednej detskej izby pre tri deti – skrine, pracovné stoly so zásuvkami a police.

Suma podpory: 3 500 €

Trvanie projektu: 1. október 2022 – 31. júl 2023

Projekt bude realizovaný vďaka podpore: