Podporte nás >
Domov - O nás - Centrum prevencie a vzdelávania EduCAN

Centrum prevencie a vzdelávania EduCAN

Centrum prevencie a vzdelávania EduCAN. Vytvára a ponúka preventívne programy, moduly pre deti predškolského a školského veku formou zážitkových aktivít, prostredníctvom ktorých je možné predchádzať a identifikovať násilie v jeho rôznych formách a prejavoch.

Pre predškolské zariadenia a 1. stupeň základnej školy ponúka EduCAN preventívny program “Kozmo a jeho dobrodružstvá”, ktorého základom je animovaná postava Kozmo a jeho krátke video príbehy poukazujúce na rôzne formy násilia.

EduCAN tiež ponúka interaktívne vzdelávacie moduly zamerané na prácu s detskou obeťou pre odborníkov z radov pedagógov, sociálnych pracovníkov, psychológov, lekárov, príslušníkov policajného zboru, prokuratúry, súdov, dobrovoľníkov.

Ak máte záujem o realizáciu preventívnych programov na vašej škole, vo vašom kolektíve, pre vašu organizáciu, inštitúciu, napíšte na educan (at) centrumslniecko.sk.

Pre všetkých, kto chce mať prehľad, ako chrániť deti pred násilím, je dostupné bezplatné internetové vzdelávanie.

A nielen pre rodičov, či starých rodičov je k dispozícii kniha “Kozmo a jeho dobrodružstvá”, ktorá je skvelou pomôckou, ako už aj s malými deťmi rozprávať o témach ako je ponižovanie, agresivita či odmietanie detí, ktoré sú iné. Na osemdesiatich stranách nájdete dokopy 18 príbehov z Kozmových ciest vesmírom. Každý príbeh sa odohráva na inej planéte a Kozmo na každej z nich spozná nových mimozemšťanov. Ku knižke vám zašleme aj metodickú príručku – pomôcku pre dospelákov. Nájdete v nej rady, ako s deťmi viesť dialóg o vážnych témach.


Vedúci EduCAN: PhDr. Marek Madro
marek.madro (at) centrumslniecko.sk

Tím preventistov:
0917 469 562, educan (at) centrumslniecko.sk
Boris Katrušin
Mgr. Simona Košútová
Mgr. Zuzana Ďurišová (v súčasnej dobe na MD)