Podporte nás >
Domov - O nás - Centrum prevencie a vzdelávania EduCAN

Centrum prevencie a vzdelávania EduCAN

Centrum prevencie a vzdelávania EduCAN. Vytvára a ponúka preventívne programy, moduly pre deti predškolského a školského veku formou zážitkových aktivít, prostredníctvom ktorých je možné predchádzať a identifikovať násilie v jeho rôznych formách a prejavoch.

Pre predškolákov a žiakov 1. stupeňa základnej školy ponúka EduCAN preventívny program “Kozmo a jeho dobrodružstvá”, ktorého základom je animovaná postava Kozmo a jeho krátke video príbehy poukazujúce na rôzne formy násilia.

Viac o programe a zoznam vyškolených odborníkoch pre jeho realizáciu nájdete TU.

EduCAN tiež ponúka interaktívne vzdelávacie moduly zamerané na prácu s detskou obeťou pre odborníkov z radov pedagógov, sociálnych pracovníkov, psychológov, lekárov, príslušníkov policajného zboru, prokuratúry, súdov, dobrovoľníkov.

Ak máte záujem o realizáciu vzdelávania vo vašom kolektíve, pre vašu organizáciu, inštitúciu, napíšte na educan (at) centrumslniecko.sk.

Pre všetkých, kto chce mať prehľad, ako chrániť deti pred násilím, je dostupné bezplatné internetové vzdelávanie.

A nielen pre rodičov, či starých rodičov je k dispozícii kniha “Kozmo a jeho dobrodružstvá”, ktorá je skvelou pomôckou, ako už aj s malými deťmi rozprávať o témach ako je ponižovanie, agresivita či odmietanie detí, ktoré sú iné. Na osemdesiatich stranách nájdete dokopy 18 príbehov z Kozmových ciest vesmírom. Každý príbeh sa odohráva na inej planéte a Kozmo na každej z nich spozná nových mimozemšťanov. Ku knižke vám zašleme aj metodickú príručku – pomôcku pre dospelákov. Nájdete v nej rady, ako s deťmi viesť dialóg o vážnych témach.


educan (at) centrumslniecko.sk