Chránená dielňa Centrum Slniečko - Nitra
Podporte nás >
Domov / O nás / Chránená dielňa Centrum Slniečko

Chránená dielňa Centrum Slniečko

Z finančných dôvodov bolo fungovanie chránenej dielne ukončené k 31.09.2016. Chránená dielňa Centrum Slniečko vytvárala priestor pre zamestnanie osôb zdravotne ťažko postihnutých a takto im napĺňa sen o zamestnaní a začlenení sa do spoločnosti. V priestoroch chránenej dielne sa mohli v tvorivých činnostiach realizovať aj klienti stredísk Centra Slniečko, pričom sa mohli zrealaxovať, uvoľniť, odreagovať od zažitých tráum a svojich ťažkých situácií. V rámci relaxu a psychohygieny mali možnosť prísť si vyrobiť niečo pekné i zamestnanci Centra Slniečko.Výsledkom tvorivosti, šikovnosti a precíznosti zamestnankýň chránenej dielne bol pestrý sortiment výrobkov. Boli to prevažne dekoratívne predmety z látky, ako napríklad bábiky Tildy, zajačiky, spinkáčikovia, mackovia, obľúbené sovičky, či mačky, ale aj ekologické sviečky a bio mydielka rôznych tvarov.

Výrobky skrášľujú prostredie jednotlivých stredísk Centra Slniečko, slúžia na edukačné účely, no bolo možné si ich i zakúpiť. A to tak na rôznych podujatiach, verejných akciách, trhoch, či u partnerov, ako aj v dielni Chránenej dielne. Kvalita a precíznosť výrobkov ich predurčovala na to, aby boli exkluzívnym darčekom tak pre deti, priateľov, ako i obchodných partnerov. Okrem bežnej ponuky bolo možné si objednať aj výrobu drobných darčekových a úžitkových predmetov na objednávku, podľa konkrétnych požiadaviek.

Získané finančné prostriedky z predaja výrobkov boli použité na podporu programov a prevádzok zariadení n.o. Centra Slniečko, realizáciu ďalších projektov, skvalitnenie služieb a ďalší rozvoj chránenej dielne. Výrobky dielne bolo možné zakúpiť na rôznych podujatiach ako aj v priestoroch jej prevádzky.